Jeśli nie ma Cię w internecie to nie istniejesz. Hasło, choć mocno naciągane wiernie oddaje postrzeganie Twojego biznesu przez klientów – zwłaszcza tych ze smartfonem w ręku. W internecie „trzeba być”, kwestia tylko w jakiej formie? Czy inwestować w firmową stronę Internetową? Czy może postawić na facebooka? Dzięki nam poznasz plusy i minusy obu rozwiązań i dowiesz się co najlepiej się sprawdza!


Od kiedy tylko powstał Internet sposób na promocję firmy nie było tak wiele. Kiedyś wystarczyła książka telefoniczna lub spis lokalnych firm, dzisiaj można mieć własną stronę Internetową czy fanpage na Facebooku i pozyskiwać dzięki nim wielu nowych klientów. Dowiedz się co zrobić aby Twój biznes został dostrzeżony przez potencjalnych klientów.

Facebook – doskonały dla lokalnych biznesów

Stworzenie dobrej strony Internetowej to koszt od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, a czas realizacji zajmie przynajmniej kilka tygodni – musisz o tym pamiętać inwestując w tę formę obecności w sieci.

Dużo szybszym, a przede wszystkim darmowym rozwiązaniem jest założenie strony firmowej (fanpejdża) na Facebooku. Jeśli posiadasz już konto na facebooku, założenie profilu firmowego zajmie Ci kilka minut. Jest przy tym całkowicie darmowe. Może pozyskać pierwszych klientów nie inwestując w tą formę reklamy ani złotówki.

Nie masz konta na facebooku lub nie wiesz jak zabrać się za stworzenie fanpejdża? Nic straconego. Rozejrzyj się dookoła. Być może w Twoim otoczeniu znajdzie się ktoś, kto pomoże Ci stawiać pierwsze kroki na facebooku i stworzy profil firmowy.

Nie mamy tutaj na myśli ani agencji reklamowej, ani specjalistów od marketingu internetowego, do pomocy przy prowadzeniu facebooka może wykorzystać dowolną młodą osobę, dla której aktywność w Internecie to codzienność.

2. Jak najszybciej wypromować firmę?

Facebook daje także przewagę w kwestii promocji. Błędem jest założenie, że skoro masz stronę internetową to pojawi się ona zaraz w górnych wynikach wyszukiwania Google. Niestety, to tak nie działa. Aby Twoja strona mogła zaistnieć na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google potrzeba sporo czasu i pracy.

Dużo szybszym rozwiązaniem jest promocja profilu na Facebooku. Pomóc mogą również znajomi! Wystarczy zaprosić przyjaciół i rodzinę do polubienia profilu. Niech poproszą swoich znajomych o to samo – dzięki temu liczba odbiorców Twojego przekazu reklamowego będzie stale wzrastała.

Pamiętaj o tym, że najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Chwal się tym, że Twój biznes jest na facebooku, dodaj taką informację na wizytówkach, ulotkach, sklepowej witrynie, a nawet drzwiach wejściowych.

Facebook to naturalne środowisko dla wielu ludzi i często chętniej zadają pytanie o Twój produkt za pomocą niego, niż np. skorzystają z telefonu.

Strona internetowa – dlaczego warto ją mieć?

Szerzej pisaliśmy o tym w artykule Daj się znaleźć – przepis na optymalną stronę internetową

Własna strona Internetowa ma pewną przewagę nad profilem na Facebooku – może skutecznie sprzedawać. Czasy stron internetowych, które pełniły rolę informacyjną są już przeszłością.

Dzisiaj, strony internetowe sprzedają towar. Klienci nie mają już żadnego problemu z zamawianiem produktów przez Internet. Być może warto więc zainteresować się założeniem sklepu internetowego?

Na rynku dostępnych jest wiele platform, które pozwolą prowadzić Ci sklep internetowy bez większej wiedzy informatycznej. Koszty też nie są wygórowane. Sklep internetowy można mieć już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Facebook czy strona www?

Do pozyskiwania nowych klientów najlepiej sprawdza się Facebook, dzięki stosunkowo niskiemu kosztowi pozyskania klienta, możliwości dotarcia do tysięcy osób i szybkiej komunikacji. Ważne jednak, aby nowi klienci często wracali, stając się stałymi klientami.

Możesz go skutecznie wykorzystać, choćby do informowania o promocjach.

Jakie jest więc najlepsze rozwiązanie? Facebook czy własna strona Internetowa? Oba! Mądrze podchodząc do obecności swojej firmy w sieci musisz myśleć o wszystkim: pozyskiwaniu klientów, obsłudze, a także sprawieniu by klienci chętnie wracali.

Najlepiej będzie wykorzystać mocne strony obu rozwiązań: na początku założyć fanpage, który pozwoli w szybki sposób zebrać ludzi potencjalnie zainteresowanych Twoim produktem i wypromować firmę. Następnie postawić stronę Internetową, zadbać o ładne i czytelne przedstawienie oferty.

Dzięki połączeniu obu tych działań Twój biznes powinien być dobrze widoczny w sieci, a ludzie szukając właściwej usługi czy produktu trafią właśnie do Ciebie!

Dołącz bez zobowiązań do grona ponad 6000 firm, które zdobywają nowych klientów dzięki obecności produktów K2 w ich ofercie.