Co widzisz kiedy wpisujesz nazwę swojej firmy w wyszukiwarce Google? Jeśli wśród wyników, nie wyświetla się Twoja wizytówka na Mapach Google to znak, że dla użytkowników internetu Twoja firma praktycznie nie istnieje! Zadbaj o to aby pomóc klientom odnaleźć Twoją firmę i skorzystać z jej usług!

 

Jeśli nie ma Twojej firmy w internecie, to tak jakby nie istniała

Stwierdzenie brutalne, ale prawdziwe, przynajmniej z punktu widzenia klienta. Czy wyszukiwarka Google pokazuje Twoją firmę klientom szukającym produktów, które oferujesz? Sprawdź koniecznie.

Jak to zrobić? Uruchom wyszukiwarkę Google i wpisz w nią nazwę produktu, który oferujesz oraz miasto w którym działasz. Przykładowo jeśli sprzedajesz oleje silnikowe w Poznaniu wpisz „oleje silnikowe Poznań”, jeśli autokosmetyki z Bydgoszczy – wpisz „autokosmetyki Bydgoszcz”.

Jeśli wśród wyników pojawiła się mapa z zaznaczonymi firmami, a nie ma wśród nich Twojej to znak, że dla użytkowników internetu Twoja firma praktycznie nie istnieje!

Pytanie nie brzmi „czy warto?” ale „dlaczego jeszcze mnie tam nie ma?”.

Obecność w Google to bezpłatne i łatwe w użyciu rozwiązanie pozwalające znacznie zwiększyć ilość osób odwiedzających Twoją firmę. Twoi konkurenci, dzięki Mapom Google pozyskują znaczną część klientów w okolicy, zawalcz więc już dziś o każdego z nich, poświęcając kilka minut na założenie własnej wizytówki.

Jak stworzyć wizytówkę – krok po kroku

Pierwszy krok to stworzenie konta Google – w 3 minuty założysz własne centrum dowodzenia w którym będziesz zarządzał/a rozwiązaniami jakie udostępnia Google.

 

Teraz, gdy posiadasz już konto Google, otwórz narzędzie Google Moja Firma. Gdy klikniesz przycisk Zacznij teraz, wyświetli się formularz do wprowadzenia informacji na temat Twojej firmy. Wypełnij je dokładnie i starannie, ponieważ będą one wyświetlane w finalnej wizytówce w Google Maps (podane informacje możesz zmieniać w przyszłości)

Branża – Ważna rzecz!

Na początku podaj nazwę swojej działalności, potem lokalizację, a następnie branżę w której funkcjonuje Twoja firma bądź warsztat. Jest to ogromnie ważne ze względu na to, że zawęża wyświetlane wyniki. Gdy ktoś wpisze „warsztat Warszawa”, a Ty nie będziesz miał określonej branży, o wiele trudniej będzie, żeby ta osoba znalazła Twoją firmę.
Następnie, możesz podać swój numer kontaktowy oraz adres strony internetowej sklepu, myjni, bądź warsztatu. Pamiętaj, że wielu klientów będzie chciało kontaktować się telefonicznie aby szybko uzyskać informację o szczegółach oferty.

Weryfikacja – listownie lub telefonicznie

Aby zweryfikować konto musimy poczekać aż poczta dostarczy nam kopertę. W środku znajdziesz kod pin który należy wpisać po kliknięciu w pole „Zweryfikuj przy użyciu kartki pocztowej”. Czas oczekiwania na przesyłkę wynosi niestety 2-3 tygodnie, więc jeśli jesteś niecierpliwy może być to mały minus tej operacji.

Na szczęście istnieje druga możliwość, jest nią weryfikacja przez połączenie telefoniczne. Po kilku minutach od kliknięcia przez nas przycisku weryfikuj na wskazany numer zadzwoni telefon, jednak nie będzie to prawdziwy konsultant, lecz robot, który poda nam kod weryfikacyjny.

Możemy pominąć weryfikację, będzie wtedy możliwość zarządzania wizytówką, ale nie będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania Google.

Pokaż się z dobrej strony

Po weryfikacji wyświetli się panel zarządzania naszą wizytówką. Aby uzupełnić pozostałe informacje wpisz godziny otwarcia firmy, jeśli są jakieś przerwy w pracy, również można je uwzględnić.
Następnie dochodzimy do zdjęć, bardzo ważnej części, starannie wykonane zdjęcia znacznie uatrakcyjnią Twoją wizytówkę. Fotografie mogą być pobrane z dysku komputera lub ze strony internetowej. Jeśli nie masz przygotowanych zdjęć, nie martw się. Nawet zdjęcia zrobione smartfonem są lepsze niż ich brak. Wymagania co do zdjęć są bardzo przejrzyście wyjaśnione.

– maksymalnie 10 zdjęć,

– nie mogą naruszać praw autorskich,

– nie powinny nakłaniać do przemocy ani ukazywać znaków towarowych

Następnie możesz dodać opis swojej firmy. Wiedz, że dokładny opis sklepu, warsztatu np. czym się zajmujesz, ile projektów zostało zrealizowanych, z kim współpracowałeś/aś pomoże potem potencjalnemu klientowi w wyborze właśnie Twojej firmy.

Opinie czyli co sądzą o Tobie klienci

Bardzo istotną funkcją Map Google są opinie. Dzięki nim klienci mogą wyrazić swoje odczucia po wizycie w Twojej firmie. Wysoka ocena -wyrażona za pomocą 5-cio punktowej skali, może Cię wyróżnić pośród konkurencji i jest doskonałą reklamą. Jej uzyskanie i utrzymanie wymaga systematycznej pracy i dbania o najwyższe standardy obsługi klienta.
Czasem może się zdarzyć, że klient wystawi mało przychylną opinię – zachowaj wówczas zimną krew. Konstruktywna krytyka pomoże eliminować niekorzystne czynniki z Twojej firmy. Do każdej opinii możesz wystawić komentarz który będzie widoczny dla wszystkich odwiedzających.

Twoja firma niebawem będzie widoczna!

Wizytówka w Mapach Google to doskonała okazja na zwiększenie rozpoznawalności Twojej firmy. Dobrze przygotowana przekazuje wszystkie niezbędne informacje, które pomogą klientowi z Tobą współpracować. Jeśli nie jesteś do końca przekonany/na spróbuj odnaleźć na mapach Google swoją firmę. Jeśli znajdziesz konkurencję zamiast siebie, przekonasz się jak ważna jest wizytówka w Mapach Google.

Dołącz bez zobowiązań do grona ponad 6000 firm, które zdobywają nowych klientów dzięki obecności produktów K2 w ich ofercie.