Jak skutecznie zwiększyć szanse sprzedażowe, wykorzystując do tego smartfona? Poprzez email w telefonie. Jedna z najprostszych czynności, a jak pokazują badania – także jedna z najskuteczniejszych.


Nagły wzrost popularności telefonów i tabletów to wynik rozwoju technologicznego, ale także wygody jaką niesie za sobą możliwość korzystania z Internetu o dowolnej porze. Jeżeli dodamy do tego raporty, pokazujące, że aż 48% Polaków deklarowało zakupy w sieci, to łatwo zauważyć gdzie leży możliwość zwiększenia sprzedaży!

Poczta w telefonie zwiększa szanse sprzedażowe

Na decyzje zakupowe wpływa wiele czynników, np.: czas, dostępność asortymentu, wygoda komunikacji. Jak widać są to czynniki, na które możemy mieć realny wpływ. Klient, który może liczyć na szybką odpowiedź ze strony firmy jest klientem zadowolonym i bardziej zdecydowanym na zakup.

Obecnie żyjemy w czasach, kiedy klient liczy na natychmiastową reakcje oraz duży wybór wśród dostępnych towarów. Często nie chce czekać długo na odzew ze strony sklepu. Dlatego, musisz mieć świadomość, że właśnie sprawną obsługą i odpowiedzią na zapytania klienta można budować swoją przewagę nad konkurencją. Takie możliwości daje dostęp do poczty w telefonie.

Klient, szukający produktu, jak płyn do czyszczenia tapicerki, zostaje poinformowany o najbliższym sklepie w okolicy. To może być Twój sklep – warto byś mógł mieć szybki kontakt z nowym, potencjalnym klientem, który znajdzie Twój punkt na stronie K2, gdy dołączysz do Melle Partner! Warto, żebyś mógł jako pierwszy odpowiedzieć na zapytanie o produkt ze strony K2, zanim Klient dokona zakupu w innym sklepie.

Szybki kontakt z firmą zwiększa szanse sprzedaży!

Klienci coraz częściej korzystają ze swoich telefonów w celach zakupowych, bo jest to najszybsza i najwygodniejsza obecnie metoda. Tu i teraz mamy dostęp do setek tysięcy produktów. Pamiętaj również, że szybki i prosty kontakt z firmą, pozytywnie wpływa na decyzję zakupową klienta. Nie zawsze jednak jest czas aby siąść do komputera i odpisać na wszystkie maile. Posiadając dostęp do swojego konto email w swoim telefonie możesz zapewnić klientom fachową obsługę gdziekolwiek jesteś. Bez przeszkód odpiszesz na każde zapytanie w podróży lub w domu. Ustawienie poczty w telefonie sprawia, że wygoda odbierania i odpisywania maili jest większa, co znacząco wpływa na czas kontaktu z potencjalnym klientem. Szczególnie, że dzięki programu partnerskiemu Melle tych maili może być znacznie więcej!

Bycie mobilnym jest bardzo dobre, a telefon może ułatwić codzienną pracę. Tutaj dowiesz się więcej o wykorzystaniu telefonu i aplikacji do lepszej pracy.

Więcej informacji dotyczących sposobów zwiększenia sprzedaży, poprawy organizacji pracy Twojej firmy lub technik skutecznej sprzedaży znajdziesz w innych artykułach na naszym blogu. Jeżeli, chciałbyś dowiedzieć się jak powiększać swoje zyski warto zasubskrybować kanał YouTube Pomysłowej Firmy, gdzie zdobędziesz praktyczną wiedzę prezentowaną na przykładach produktów marki K2.


Jak skonfigurować pocztę w telefonie

Wiesz już, jak ważne dla Twojego biznesu jest posiadanie poczty e-mail w swoim telefonie. Poniżej przygotowaliśmy instrukcje konfiguracji aplikacji do obsługi e-mail dla trzech najpopularniejszych systemów telefonów komórkowych. Dzięki temu nie będziesz musiał za każdym razem logować się do swojej wirtualnej skrzynki pocztowej, a na pytania Klientów odpowiesz gdziekolwiek jesteś.

Niezależnie czy posiadasz telefon z systemem operacyjnym Android, Iphone’a z iOS czy telefon z Windows Phone masz już wgrane najpotrzebniejsze narzędzia do obsługiwania skrzynki pocztowej.

Telefon z Androidem

Telefon ma już wgraną aplikację E-mail/Gmail, którą możesz odbierać wiadomości. Konfiguracja jest bardzo prosta. Dodaje nowe konto, potem podajesz swój adres mailowy i hasło. Następnie należy ustawić serwer poczty przychodzącej i wychodzącej. Wszystkie te dane znajdziesz w ustawieniach swojej skrzynki pocztowej. Poniżej krok po kroku pokażemy jak dodać konto z serwisu Google.

konfiguracja emaila na androidzie krok 1

Po wejściu do aplikacji poczty elektronicznej należy wybrać jedną z opcji. Posiadamy konto w serwisie Google, dlatego stukniemy w przycisk o tej samej nazwie. Jeżeli posiadasz konto w innym serwisie, wybierz ostatnią opcję – „Inne” i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie (szczegółową instrukcję jak skonfigurować konto poczty e-mail inne niż konto w Google znajdziesz tutaj).

konfiguracja emaila na androidzie krok 2

Wpisz swój adres e-mail zatwierdzasz przyciskiem „Dalej”. Postępujesz analogicznie w kolejny kroku wpisując swoje hasło do konta i zatwierdzając dalej. Po prawidłowej weryfikacji aplikacja automatycznie pobierze wszystkie wiadomości na Twój telefon.

iPhone

Jeżeli posiadasz iPhone’a, to masz również wgraną aplikację Mail. Pozwala ona na automatyczne i ręczne skonfigurowanie poczty. W automatycznej dodajesz konto z możliwych do wyboru: Cloud, Exchange, Google, Yahoo, itd. Jeśli zaś musisz skonfigurować pocztę ręcznie, to wygląda to identycznie jak w telefonie z Androidem.

konfiguracja emaila na iphone krok 1

W aplikacji „Mail” możesz przeprowadzić automatyczną konfigurację konta jeżeli posiadasz e-mail, np. w serwisie Google. Jeżeli chcesz skonfigurować konto ręcznie lub nie posiadasz pocztę w innym serwisie wybierz „Inne”.

konfiguracja emaila na iphone krok 2

Następnie klikasz „Dodaj konto Mail”. Jeżeli aplikacja nie znajdzie automatycznie ustawień konta, przejdź do następnego kroku.

konfiguracja emaila na iphone krok 3

Uzupełnij niezbędne dane jak adres e-mail lub hasło. Zatwierdź je klikając „Dalej”

konfiguracja emaila na iphone krok 4

Wybierz jeden z protokołów IMAP lub POP3. Jeśli nie wiesz, który protokół wybrać, wpisz w Google, np. IMAP Onet (gdy posiadasz pocztę w serwisie onet.pl)
Uzupełnij dane dotyczące serwera poczty przychodzącej i wychodzącej (jeżeli ich nie znasz, również znajdziesz je w Google wpisując IMAP lub POP3 + nazwa serwisu w którym posiadasz kontom e-mail, np. Onet). Gdy wszystkie dane będą prawidłowo wpisane, aplikacja „Mail” automatycznie pobierze wszystkie wiadomości na Twój telefon.

Windows Phone

Windows Phone został wyposażony w aplikację Outlook, znaną także z komputerów osobistych. Również tutaj konfiguracja jest bardzo prosta: dodajemy konto, podajemy hasło, a następnie ustawiamy serwery poczty wychodzącej i przychodzącej. Pełną instrukcje dotyczącą konfiguracji aplikacji znajdziesz na stronie Microsoft.

Dołącz bez zobowiązań do grona ponad 6000 firm, które zdobywają nowych klientów dzięki obecności produktów K2 w ich ofercie.