Tabor tego producenta od lat przewozi miliony polskich podróżnych.
Pojazdy szynowe wyprodukowane w Nowym Sączu wożą turystów wokół Etny oraz pasażerów metra w Sofii.

Firma NEWAG SA skutecznie łączy innowacyjną myśl techniczną z tradycjami sięgającymi 1876 roku. Dba o jakość – dlatego wybrała K2.

NEWAG S.A. jest wiodącym polskim producentem elektrycznych i spalinowych pojazdów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz pojazdów metra.

W ostatnich latach firma zdominowała krajowy rynek produkcji elektrycznych zespołów trakcyjnych i lokomotyw. Jest wzorowym przykładem jak przełożyć swoje wieloletnie doświadczenie na tworzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Spółka skonstruowała pierw­szy pol­ski pojazd szy­nowy, który podczas testów prze­kro­czył pręd­kość 226 km/h. Najnowszym osiągnięciem firmy jest nowatorski dwutrakcyjny (hybrydowy) zespół trakcyjny. Jest to pierwszy polski pojazd szynowy, który oprócz elektrycznego napędu trakcyjnego posiada też napęd spalinowy, który pozwala na przejazd również po odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej.
Możliwość zmiany źródła zasilania oznacza oszczędność paliwa i ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz skraca czas podroży.

Już teraz hybrydy produkowane przez Newag zdominowały polski rynek. Zapewniają ekonomikę przejazdów oraz wysoki komfort podróży pasażerom Kolei Dolnośląskich, kolei na Pomorzu Zachodnim i w Łodzi.

Innowacyjność oraz wysoka jakość wykonania sprawiły, że tabor wyprodukowany w nowosądeckiej fabryce podbija także Europę.

Vulcano wąskotorowy spalinowy zespół trakcyjny wyprodukowany przez NEWAG SA dla FerroviCircumetnea obsługuje ruch kolejowy przy wulkanie Etna na Sycylii.

Źródło fot. NEWAG https://www.newag.pl/oferta/vulcano/

Metro w Sofii zostało wyposażone w pociągi Inspiro dostarczone przez konsorcjum Siemens Mobility-NEWAG SA.

Źródło fot. SIEMENS https://www.newag.pl/4433-2/

Wszystkie pociągi przed przekazaniem zamawiającemu przechodzą wieloetapowe testy.
Podczas nich sprawdzane są nie tylko podstawowe funkcje taboru. Producent dba o to, by zagwarantować najwyższą jakość korzystania pod każdym względem.
Testowane są także produkty, które NEWAG zaleca używania podczas eksploatacji pociągów.

Produktem rekomendowanym do utrzymania szyb w czystości i wskazanym w dokumentacji producenta jest płyn do szyb K2 Nuta. Płyn K2 zapewnia czystość zarówno dla taboru, który opuszcza linie produkcyjne, jak również jest zalecany do codziennego utrzymania czystości.

Zawarte w płynie K2 Nuta nanocząsteczki tworzą na powierzchni szyb warstwę ochronną, która zabezpiecza przed ponownym osadzaniem się kurzu i ułatwia jego usuwanie oraz zmniejsza osadzenie się pary na szybach.

Nanocząsteczki wygładzają powierzchnię, sprawiają, że woda nie przywiera do szyb i spływa z nich w postaci drobnych kropelek. Podwyższa to znacząco widoczność w czasie deszczu, a to przekłada się to na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Jak widać płyn do mycia szyb K2 NUTA zdaje egzamin w najcięższych warunkach eksploatacyjnych i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Z powodzeniem stosowany jest do czyszczenia szyb w pociągach pokonujących kilkaset tysięcy kilometrów rocznie.

Skoro Nuta K2 używana jest w hybrydowym pojeździe o wartości, bagatela ponad trzech Lamborghini Aventador, to z pewnością nada się do każdego samochodu. Płyn K2 Nuta to potwierdzona jakość i wysoka skuteczność, którą doceni każdy klient.

Źródło fot. NEWAG https://www.newag.pl/oferta/hybrydowy-zespol-trakcyjny/