Strona internetowa to w tej chwili najważniejsza wizytówka firmy. Jak podają statystyki ponad 75% klientów szuka kontaktu do firmy w Internecie. Wniosek nasuwa się sam – jeśli nas tam nie ma to w świadomości większości konsumentów po prostu nie istniejemy…


Co koniecznie musi znaleźć się na stronie internetowej Twojej firmy?

1. Napisz, czym się zajmujesz

Najgorszy możliwy scenariusz to taki, gdy klient przegląda kolejne podstrony i zastanawia się: „ale czym właściwie zajmuje się ta firma?” Na głównej stronie napisz krótko co oferujesz i ubierz to w odpowiednie zdjęcia, które jasno pokażą w jakiej branży działasz. Jeżeli masz wulkanizację, sklep motoryzacyjny lub serwis klimatyzacji – od pierwszej sekundy klient musi to wiedzieć.

2. Nie przesadzaj z ilością treści

Od kilku lat nieprzerwanie króluje minimalizm. Na stronie powinno być tylko tyle ile jest absolutnie niezbędne. Chodzi o jasność i czytelność przekazu oraz łatwość znalezienia treści, która interesuje klienta. Szczególnie istotne jest to w erze urządzeń mobilnych, gdy oglądamy strony w dużym pomniejszeniu – ich przejrzystość dodatkowo zyskuje na znaczeniu. Według badań użytkownik poświęca na przejrzenie jednej strony internetowej około 15 sekund – mamy więc „aż tyle” czasu na zainteresowanie go naszą treścią. Prostota wygrywa…

3. Opisz i pokaż swoją firmę

Klient obejrzał stronę główną i stwierdził, że tego właśnie potrzebuje. Zanim jednak się z Tobą skontaktuje chciałby dowiedzieć się o Tobie czegoś więcej. Po to właśnie są podstrony „o nas”, „historia firmy” itd. .Dział taki powinien być spójny z resztą strony internetowej, a historia, która jest na niej zawarta powinna przekonywać, że warto podjąć współpracę właśnie z nami/ zakupić od nas produkty – dobre story to teraz podstawa. Warto wstawić zdjęcia firmy i pracowników- to buduje wiarygodność.

4. Zadbaj o dobrą nawigację

Każdy użytkownik prędzej czy później będzie na stronie www szukał informacji takich jak kontakt albo cennik. Ułatw mu życie i tak zaplanuj swoją stronę internetową, by podstrony były łatwe do znalezienia, a przyciski kierujące do nich duże i czytelne – także w wersji na urządzenia mobilne

5. Daj szansę, żeby się z Tobą skontaktować

Strona typu „Kontakt” jest niezbędna. Umieść na niej mapę z zaznaczoną lokalizacją firmy oraz szczegółowe informacje kontaktowe takie jak adres, e-mail, telefon, numer NIP i KRS etc. Warto też dodać formularz kontaktowy, wiele osób chętnie z niego korzysta. Najlepiej by podstawowe dane kontaktowe takie jak numer telefonu i adres email były widoczne praktycznie zawsze, możesz umieścić je w stopce widocznej na każdej podstronie.

6. Na bieżąco sprawdzaj czy wszystko działa

To, że coś jest proste, nie znaczy, że nie może się zepsuć. Nawet jeśli Twój projekt nie jest bardzo skomplikowany, to musisz przetestować każdy link, zdjęcie czy formularz kontaktowy. Jeśli klient napotka element, który nie działa jak należy i nie zostanie przekierowany tam gdzie chciał, możesz być praktycznie pewny, że zamiast wykręcić Twój numer telefonu zamknie Twoją stronę.

7. Stwórz służbowy adres email

Na koniec pozostaje tylko uruchomić stronę internetową pod własną domeną. Pamiętaj, aby adres strony brzmiał wiarygodnie i profesjonalnie. Dobrze też, aby w miarę możliwości mówił czym się zajmujesz. Nie zapomnij także o poczcie email. Używanie skrzynek popularnych dostawców takich jak gmail.com, wp.pl etc. nie wygląda profesjonalnie i nie wzbudza zaufania. Dlatego dobrze jeśli służbowy email jest utworzony w tej samej domenie, co Twoja strona www. Na szczęście korzystając z dobrego hostingu albo z kreatora stron www założysz taką skrzynkę w kilka minut.

Podsumowanie

Gdy tworzysz pierwszą stronę dla swojej firmy zacznij od najprostszego schematu, umieść na niej wszystkie potrzebne elementy i pozwól jej działać. Wraz z upływem czasu rozbudujesz ją o nowe elementy.

Dołącz bez zobowiązań do grona ponad 6000 firm, które zdobywają nowych klientów dzięki obecności produktów K2 w ich ofercie.