Sprzedaż to podstawa biznesu. Istnieje wiele technik udoskonalania jej. Dzięki lepszemu ich poznaniu można w prosty sposób zwiększyć przychody. Warto, tym bardziej, że wprowadzenie ich w życiu nie jest trudne i nic nie kosztuje. Jedną z podstawowych technik sprzedaży jest metoda CECHA-ZALETA-KORZYŚĆ, którą przybliżamy w poniższym poradniku.


Klient kupuje korzyść, a nie produkt

Najważniejszą rzeczą, którą chce osiągnąć klient sięgający po dany produkt jest konkretna korzyść. To właśnie na jej przedstawieniu należy się skupić, prezentując klientowi określone produkty. Po krótkim zaprezentowaniu ich cech oraz zalet, należy wskazać, jakie korzyści odniesie, jeśli zdecyduje się na zakup.

Istota metody nazywanej CE-ZA-KO lub CZK (cezetka) to umiejętne przedstawienie cechy produktu, jego zalet, a następnie korzyści dla użytkownika, która z tych cech wynika.

Przykładowo – jeśli ktoś kupuje młotek to wcale nie po to, by ten młotek mieć, ale po to, by móc nim wbić gwóźdź i zawiesić na ścianie ramkę ze zdjęciami z wakacji. W tym przypadku to wbicie gwoździa, jest korzyścią, którą dana osoba chce osiągnąć.

I to właśnie na tym fakcie należy się skupić, proponując klientowi młotek. Typ młotka, czy jego kolor będą tu miały drugorzędne znaczenie, chodzi o to, by móc wbić nim gwóźdź. Podobnie rzecz ma się z innymi produktami.

Jak sprzedawać metodą CECHA – ZALETA – KORZYŚĆ

Sprzedając wosk samochodowy K2 Proton należy wspomnieć o jego składzie (cecha – zawartość naturalnego wosku Carnauba) oraz wspomnieć o możliwości jego aplikacji gołą ręką lub aplikatorem. Należy podkreślić zalety użytkowania (efektowny i trwały efekt oraz wydajność produktu).

Przede wszystkim trzeba skupić się na korzyściach, jakie będą wynikać z wyboru takiego, a nie innego produktu. Dzięki K2 Proton klient zyska lustrzany połysk i mistrzowskie wykończenie lakieru na poziomie konkursowym.

Ponadto otrzyma on korzyść w postaci długotrwałej ochrony lakieru, przez co nie będzie musiał ponownie tak szybko go aplikować. Klient ma pełną kontrolę ilości aplikowanego wosku i łatwość dotarcia w trudno dostępne miejsca.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak w praktyce działa wosk K2 PROTON, to zobacz go na filmie, klikając w ten link: https://www.youtube.com/watch?v=2zVm6JRiKlc

Jak sprzedawać żel do nabłyszczania opon K2 SIGMA – metoda CECHA-ZALETA-KORZYŚĆ

Podobnie jak w przypadku wosków, można wykorzystać „cezetkę” w sprzedaży dressingu do opon. Cechą jest tutaj zawartość szlachetnych olejków i syntetycznych polimerów, które nabłyszczają gumę i chronią ją.

Zaleta to łatwość nakładania, odporność na wodę i wytrzymałość. Najważniejszą korzyścią dla klienta jest jednak fakt, że opony auta zyskają długotrwały połysk, będą wyglądały jak nowe i zwracały na siebie uwagę, budząc podziw innych użytkowników dróg.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak działa żel do nabłyszczania i pielęgnacji opon, to zobacz go na filmie, klikając w ten link: https://www.youtube.com/watch?v=VH_U3HEgu2s

Metoda CEZAKO może być stosowana w każdej branży. To skuteczny sposób, który pomoże podnieść sprzedaż w Twojej firmie. Nie ma znaczenia, czy sprzedajesz akcesoria samochodowe, czy innego rodzaju produkty.

Istotne jest, by odpowiednio zaprezentować sprzedawany produkt: pokazać jego cechy, zalety i szczególnie podkreślić korzyści, które można osiągnąć dzięki jego zakupowi, a tym samym wzbudzić pragnienie posiadania danego przedmiotu

Dołącz bez zobowiązań do grona ponad 6000 firm, które zdobywają nowych klientów dzięki obecności produktów K2 w ich ofercie.