Czy ulotki o produktach leżące na ladzie potrafią zwiększyć sprzedaż? – Pan Sławomir właściciel sklepu z Pleszewa przekonał się, że tak!

Dlaczego ulotka?

Klienci zmęczeni długimi godzinami przed komputerem znowu doceniają tę tradycyjną formę reklamy, która jest miłą odskocznią od ekranu.
Chociaż mogło by się wydawać, że ulotki to już przeżytek to jest zupełnie inaczej. Potwierdza to Pan Sławomir, który w swoim sklepie umieścił kilka ulotek z informacjami o produkcie.

Zazwyczaj w miesiącu sprzedaje kilka sztuk kleju K2Plastipox. W styczniu obok lady położyłem kilka ulotek o tym kleju, które dostałem od K2.
Zauważyłem, że ludzie, którzy stali w kolejce do kasy brali ulotkę do rąk. Może z nudów, może zainteresowali się zdjęciem – nie wiem. Ale część z nich, przy kasie poprosiła: -„jeszcze ten klej”.
Z ciekawości, na koniec miesiąca sprawdziłem sprzedaż tego kleju i okazało się, że sprzedałem 23 tubki. Wiadomo – nowego Lexusa za to nie kupię. Ale sprzedałem prawie 5 razy tyle co zwykle.
Nie robiąc w zasadzie nic poza wyłożeniem ulotek na ladę!
Prowadzę sklep ponad 30 lat i rzadko mnie coś już zaskakuje. Myślałem, że czas ulotek już minął, ale jednak nie. Ludzie pooglądają, poczytają, niektórzy się zainteresują i kupią coś więcej niż planowali – podsumowuje Pan Sławomir

 

Ulotka od K2 potrafi więcej. Czyli jak może sprawić, by klienci do Ciebie wracali?

Klient, który kupi coś o czym przeczyta stając w kolejce sklepie to zawsze dodatkowy zysk.
Ale sprawić, by ten sam klient wrócił – to już naprawdę coś.

Pan Sławomir zaczął dodawać ulotki także do paragonów po sprzedaży produktów K2.

Mój opiekun z Melle Partner powiedział mi, abym dołączał ulotki do paragonu, bo to sposób by klient dostał mail z przypomnieniem o kolejnych zakupach w moim sklepie. Handel detaliczny to już nie to co kiedyś. Konkurencja ze strony marketów i Internetu jest duża, dlatego każda taka dodatkowa pomoc się liczy. Naprawdę byłem bardzo zaskoczony, gdy klient pokazał mi na telefonie produkt, który dostał w wiadomości od K2.
Nie myślałem ,że takie systemy działają, w dodatku tak prosto.
kwituje właściciel sklepu.

Ty też korzystaj z darmowych rozwiązań

Twój klient kupił produkt z oferty Melle – do paragonu dołącz ulotkę , aby klient mógł ją zabrać i przejrzeć w dogodnej chwili.
Każda ulotka zawiera Zawiera hity z naszej oferty, którym trudno się oprzeć.
Co ważne – znajdzie też adres, pod którym może je kupić.
Pamiętaj tylko, by przybić pieczątkę Twojego sklepu na odwrocie ulotki.

Wystarczy, że klient po zakupie zarejestruje paragon z zakupu na stronie loterii K2: paragony.melle.com.

Po pierwsze, klient zyskuje szansę na zdobycie świetnych nagród.

Po drugie, aplikacja na stronie paragony.melle.com wyśle wiadomość e-mail zapraszającą do powrotu Twojego sklepu po kolejny produkt.

grafika sprezenie zwrotne

Twój klient może na nas liczyć.

W momencie zarejestrowania paragon na stronie paragony.melle.com użytkownik otrzyma wiadomość mailową z materiałami, które pomogą mu optymalnie wykorzystać produkt K2. Znajdzie w niej m.in. linki do filmów i artykułów z poradami na naszym blogu.

W 2 dni po zakupie, w kolejnej wiadomości, wskażemy produkty powiązane z kupionym towarem i zachęcimy do ponownej wizyty w Twoim punkcie sprzedaży.

W kolejnej wiadomości zachęcamy do powrotu do Twojego sklepu i ponownego sięgnięcia po sprawdzony już produkt. Wiadomość ta wysyłana jest w czasie, jaki ustaliliśmy dla każdego z produktów K2 z osobna. Nazwaliśmy go „czasem ponowienia”, a jest to nic innego jak odstęp czasu od pierwszego użycia produktu do użycia ponownego.

Przykładowo, jeśli klient kupił piankę do czyszczenia klimatyzacji np. w czerwcu, to o kolejnym zakupie przypomnimy mu w kolejnym roku, przed nadejściem upałów w czerwcu. Dlaczego wtedy? Ponieważ większość klientów zabieg czyszczenia klimatyzacji wykonuje jeden raz w roku.

Ulotka to przydatne i skuteczne narzędzie – miej je pod ręką.

Wiesz już, że te ulotki mogą się przydać – teraz przyda Ci się dla nich miejsce,
Przygotowaliśmy mini stojak, aby ułatwić ich przechowywanie oraz sprawić, by lepiej widzieli je także Twoi klienci.

W przesyłce znajdziesz prosty do złożenia stojak. Wystarczy kilka prostych kroków.

 

Nie czekaj – wykorzystaj sprawdzone rozwiązania wspierające sprzedaż.

Dla Twoich klientów rejestrowanie paragonu to świetna okazja na wygranie nagród.
Dla Ciebie to możliwość skorzystania z przypomnienia im o Twoim sklepie.
Dołącz ulotkę do każdego paragonu z produktami K2 i korzystaj z systemu, który pomaga zwiększyć sprzedaż w punktach handlowych Melle Parterów na terenie całej Polski.