Prowadzenie myjni bezdotykowej wiąże się z ciągłym dążeniem do zapewnienia klientom usług najwyższej jakości przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedzialności za bezpieczeństwo pojazdów, środowisko i stan techniczny samej myjni. Jednym z kluczowych aspektów osiągnięcia tych celów jest wybór odpowiedniej chemii myjniowej. Odpowiednio dobrana chemia nie tylko gwarantuje skuteczne czyszczenie pojazdów, ale również zapewnia całkowite bezpieczeństwo dla elementów zewnętrznych samochodów. Poniżej przedstawiamy przegląd produktów, które są niezbędne do efektywnego funkcjonowania myjni bezdotykowej.

Program: oprysk wstępny

Na wstępie warto zaznaczyć, że są myjnie w których pierwszym programem jest oprysk wstępny oraz myjnie w których program 1 to aktywna piana.  W tym momencie skupimy się na oprysku wstępnym. Produkt do programu „aktywna piana” znajdziesz w dalszej części artykułu.

Program oprysku wstępnego na myjni bezdotykowej pełni kluczową rolę w procesie efektywnego mycia pojazdów. Jest to pierwszy krok, który przygotowuje powierzchnię samochodu do dalszych etapów czyszczenia, pomagając zmiękczyć i rozluźnić zanieczyszczenia oraz brud przed właściwym myciem. Dzięki temu zastosowanie środków czyszczących na kolejnych etapach jest bardziej skuteczne, co przekłada się na lepszy efekt końcowy i większą satysfakcję klienta.

Niskopienny środek typu Pre-Wash K2 Bora przeznaczony do mycia wstępnego karoserii. Skutecznie usuwa zabrudzenia i zanieczyszczenia drogowe przygotowując pojazd do dalszego mycia. Unikalna formuła gwarantuje maksymalną skuteczność działania przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa czyszczonych powierzchni. K2 Bora nie ma negatywnego wpływu na kondycję chromowanych listew czy gumowych uszczelek. Nie pozostawia też zacieków na plastikach.

 

Jaki środek do oprysku felg?

Program oprysku felg na myjni bezdotykowej stanowi specjalistyczny etap procesu mycia, dedykowany do czyszczenia jednej z najbardziej narażonych na zabrudzenia części pojazdu. Dzięki zastosowaniu dedykowanych środków czyszczących, oprysk felg efektywnie usuwa trudne do usunięcia zanieczyszczenia, takie jak pył hamulcowy, smary czy osady z drogi, które często są problematyczne przy standardowym myciu.

Precyzyjnie dobrane składniki chemiczne w programie oprysku felg są bezpieczne dla różnorodnych typów felg, w tym aluminiowych i lakierowanych, zapewniając skuteczność bez ryzyka uszkodzenia. Program ten, poprzez swoją specjalizację, podnosi standardy obsługi na myjni bezdotykowej, zwiększając zadowolenie klientów i dbając o każdy detal ich pojazdów.

K2 Alot doskonale czyści koła oraz stalowe i aluminiowe felgi. Usuwa brud spowodowany ścieraniem się klocków hamulcowych. Jest bezpiecznym środkiem zasadowym, a cechuje się skutecznością na poziomie środków kwasowych. Nie powoduje korozji w miejscach odprysków na felgach aluminiowych. Jest w pełni bezpieczny dla wszelkich rodzajów felg i kołpaków.

Środki pianotwórcze – Jaka aktywna piana dla myjni bezdotykowej?

Piana aktywna to pierwszy krok w procesie mycia, który pomaga zmiękczyć i rozpuścić brud na powierzchni pojazdu. Dobrej jakości środki pianotwórcze zapewniają gęstą, trwałą pianę, która skutecznie dociera do wszystkich zakamarków pojazdu.

Pobierz broszurę PDF i poznaj w pełni rozwiązania K2 dla myjni bezdotykowych

K2 Active foam to piana intensywnie pieniąca się, skoncentrowana i dogłębnie zmiękczająca brud. Dzięki konsystencji „bitej śmietany” pozwoli usunąć nawet najmocniej osadzone zanieczyszczenia. Jest przy tym całkowicie neutralna dla środowiska (posiada obojętne pH), nie będzie mieć zatem negatywnego wpływu na otoczenie.

Aktywna piana K2 jest w pełni bezpieczna dla wszelkich elementów karoserii, łatwo się wypłukuje i nie pozostawia po sobie plam i zacieków. Jej atrakcyjny zapach dodatkowo uprzyjemnia klientom proces mycia auta.

Mycie zasadnicze z użyciem proszku

Program mycia zasadniczego na myjni bezdotykowej jest sercem całego procesu czyszczenia pojazdów, zapewniając gruntowne usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni karoserii. Działa na zasadzie aplikacji wysoko skoncentrowanych środków czyszczących za pomocą specjalistycznych dysz, które rozpryskują roztwór pod wysokim ciśnieniem, co umożliwia dokładne i efektywne oczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc.

Zaawansowana formuła chemii używanej w tym etapie, pozwala skutecznie rozpuszczać zabrudzenia drogowe, jednocześnie będąc bezpiecznymi dla lakieru i innych elementów zewnętrznych pojazdu.
W przypadku mechanizmów myjni z technologią mycia opartej na mikroproszku kluczowe jest, aby produkt nie tylko skutecznie pełnił swoją rolę czyszcząca, ale również nie zapychał mechanizmów dozujących myjni.

Mikroproszek K2 Solver jest wyjątkowo sypki, a wsypany do dozownika nie ma tendencji do tworzenia bryłek. Dzięki temu nie stwarza zagrożenia zapychania dozownika. Jest w pełni bezpieczny dla lakieru, bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, a nanoszony na karoserię samochodu pod wysokim ciśnieniem nie przyczynia się do powstania mikro zarysowań. Zawarte w nim aktywne substancje czyszczące skutecznie usuwają zabrudzenia
pozostawiając idealnie czystą karoserię.

Mycie zasadnicze z użyciem płynu

W przypadku myjni bazujących na płynie, dozowany jest on za pomocą elektrycznych pomp, następnie mieszany z wodą i podawany pod wysokim ciśnieniem.

Unikalna receptura płynu K2 Amber Wash skutecznie rozpuszcza zabrudzenia, dzięki czemu karoseria samochodu jest perfekcyjnie czysta.

Koncentrat K2 przeznaczony do mycia wszelkiego typu samochodów osobowych i dostawczych w myjniach bezdotykowych oraz samoobsługowych z systemem precyzyjnego dozowania. Jest wydajny i
zarazem bezpieczny dla karoserii. Może być stosowany do programów mycia wstępnego oraz zasadniczego, skutecznie rozpuszcza i usuwa zabrudzenia drogowe. Nie pozostawia również zacieków oraz plam.

K2 Amber Wash to produkt wszechstronny, może być używany zarówno do mycia wstępnego jak i mycia właściwego, optymalizując ilość używanej chemii, co nie pozostaje obojętne dla portfela.

Konserwacja woskiem polimerowym

Konserwacja polimerem na myjni bezdotykowej to zaawansowany proces, który ma na celu nie tylko poprawę wyglądu pojazdu, ale również jego ochronę na dłuższy czas. Polimery, stosowane w tym etapie, tworzą na powierzchni lakieru pojazdu cienką, ale wytrzymałą warstwę ochronną, która efektywnie odpiera wodę, brud, a także szkodliwe działanie promieni UV i zanieczyszczeń atmosferycznych. Dzięki temu lakier jest nie tylko bardziej błyszczący, ale również lepiej zabezpieczony przed drobnymi zarysowaniami i matowieniem, co przekłada się na zachowanie wartości pojazdu.

Proces konserwacji polimerem ułatwia również przyszłe czyszczenie samochodu, ponieważ brud ma mniejszą tendencję do przylegania do zabezpieczonej powierzchni. W rezultacie, stosowanie konserwacji polimerowej jest inwestycją w długotrwałą estetykę i ochronę pojazdu, podnosząc jednocześnie standardy usług oferowanych przez myjnię bezdotykową.

Hydrowosk K2 Maxima to wysoce skoncentrowany wosk polimerowy, przeznaczony do stosowania we wszystkich rodzajach myjni samochodowych. Przyspiesza proces osuszania karoserii, zapobiegając taflowaniu wody oraz ułatwiając jej odprowadzanie. Zapewnia wysoki połysk oraz ochronę lakieru przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Nie pozostawia smug oraz białych plam na szybach, lakierze i elementach gumowych.


Podsumowanie

Wybór odpowiedniej chemii dla myjni samoobsługowej jest kluczowy dla zapewnienia wysokiej jakości usług. Inwestując w sprawdzone produkty, które są skuteczne, bezpieczne dla różnorodnych powierzchni i przyjazne dla środowiska, właściciele myjni mogą zbudować silną pozycję, zdobyć zaufanie.

Dobór odpowiedniej chemii to również eliminacja potencjalnych zagrożeń dla działania myjni. Rozwarstwianie się i wytrącanie osadów z chemii , kłopoty z rozpuszczalnością w wodzie, brylenie się mikroproszku, pozostawianie zacieków czy mała wydajność środków czyszczących, to zagrożenia, które ignorowane mogą doprowadzić do utraty klientów, a w ekstremalnych przypadkach do unieruchomienia jej.

Pamiętaj, że sukces w tej branży zależy nie tylko od technologii, ale również od świadomych wyborów dotyczących chemii myjniowej. Postaw na sprawdzone, markowe rozwiązania.

Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą, któregoś z powyższych produktów – wypełnij formularz i umów się na rozmowę z handlowcem.